Yozgat Bozok Üniversitesi

SSS

ÖĞRENCİ İŞLERİ

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

 

 

Öncelikle kullanıcı adı olarak öğrenci numarasının başına (o) harfi ekleyerek “ilk şifre oluşturma” kısmından şifre alınabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

Muafiyet için talep edilen belgeler: Öğrenci Dilekçesi, Not Durum Belgesi, Mezun/İlişiği Kesilen Okula Ait Onaylı Ders İçerikleri.

 

 

 

 

Cevap: BOYSİS ile ilgili tüm sorularınızı ve sorunlarınızı uzem@bozok.edu.tr uzantılı adrese mail atarak çözebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cevap: Öğrenci İlişik Kesme Sistemi üzerinden gerekli yerler doldurulduktan sonra şahsen başvuru gerekmektedir. Şahsen başvuramayan öğrencilerin noter vekaletinin aslı ile vekil tayin edilen kişi tarafından ilişik kesme işlemi gerçekleştirilebilir. Kayıt Silme Dilekçesi, İlişik Kesme Belgesi, Öğrenci Kimlik Kartı gerekmektedir.

 

 

Cevap: Kayıt dondurma işlemi için ilgili evrakların asılların posta yoluyla gönderilmesi yeterlidir.

Kayıt dondurma için talep edilen belgeler: Kayıt Dondurma Talep Dilekçesi, Kayıt Dondurma Gerekçesi ile İlgili Belge, Sağlık Kurulu Raporu, Fakirlik Belgesi, Tutukluluk Belgesi, Askerlik Tecilinin Kaldırılması.

 

 

 

 

-       ÖDEMELER

 

 

Cevap: İade başvuru formu ile öğrenciye ait IBAN numarası (banka bilgilerinin tam olarak verilmesi gerekmektedir). Yatırmış olduğu ve iade hesabına aktarılacak harç tutarını gösterir makbuz mutlaka ekte verilmelidir.

 

 

 

Mezuniyet İşlemlerinizi (İlişik Kesme İşlemleri) öğrenci kimliğiniz ile şahsen Fen-Edebiyat Fakültesi öğrenci işlerine başvuru yapmanız gerekmektedir. Mezuniyet işlemlerinizi bir başkasının (aile bireyleri dahil) yapması gerekiyorsa noterden alınmış vekâletname (aslı) gereklidir. Vekaletname haricinde diplomanız üçüncü şahıslara teslim edilememektedir.